AV-процесор Yamaha CX-A5200 Black
AV процесор Yamaha CX-A5200 в режимі реального часу аналізує характеристики аудіосигналу і підлаштовує його відповідно до референтних значень, що містяться в базі даних. Обробка торкається динамічного діапазону, діалогів, звукових ефектів, фонової музики та балансу каналів.
AV процесор Yamaha CX-A5200 в режимі реального часу аналізує характеристики аудіосигналу і підлаштовує його відповідно до референтних значень, що містяться в базі даних. Обробка торкається динамічного діапазону, діалогів, звукових ефектів, фонової музики та балансу каналів, за рахунок чого, як стверджують розробники, покращує розбірливість голосів і створює повноважне звучання, у тому числі й у сценах із серйозними музичними вставками.
Підсилювач Yamaha CX-A5200 підтримує голосових помічників Amazon Alexa, оснащений сімома входами HDMI з HDCP 2.2 і трьома HDMI-виходами. Він розпізнає палітру BT.2020, три HDR-формати (HDR10, Dolby Vision, HLG) та об'ємні аудіоформати Dolby Vision та DTS:X у варіаціях 7.2.4. Для покращення роботи з вертикальним позиціонуванням джерел Yamaha оновила алгоритми CInema DSP HD. Також підсилювач оснащений функціями YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer), що підлаштовує звучання під конкретну кімнату, та RSC (Reflected Sound Control), що контролює ранні відбиття звуку.
Зовні процесор Yamaha CX-A5200 легко переплутати зі старшими AV-ресиверами лінійки AVENTAGE, яким він не поступається ні розмірами, ні вагою. Зацікавлені цим фактом, ми відразу зазирнули всередину, очікуючи знайти там багато вільного місця - адже таке трапляється, коли з метою скорочення витрат AV-процесор проектується в корпусі одного з існуючих AV-ресиверів. Але нічого подібного – процесор Yamaha CX-A5200 скомпонований досить щільно. Здивував досить великий тороїдальний трансформатор у суцільному металевому кожусі, змонтований центром відразу за лицьовою панеллю. Здивував саме своїми розмірами – при заявленій потужністю 65 Вт, що споживається процесором, цей трансформатор обраний явно з багаторазовим запасом. Цифрові блоки компонента та підсистема ЦАП разом з каскадами попереднього посилення забезпечуються енергією від окремих джерел живлення, розташованих по обидва боки силового трансформатора. Основне місце всередині корпусу Yamaha CX-A5200 займає етажерка електронних плат, змонтована біля задньої стінки корпусу.
Подібність до сучасного AV-ресивера серії AVENTAGE підкреслюється і дизайном фасаду, виконаного з алюмінію. Лицьова панель розсічена по горизонталі на дві нерівні частини. Верхня закрита накладкою із темного пластику, під якою ховається великий інформаційний дисплей. Центральне місце в нижній половині займає дверцята, що прикриває нішу, в якій сконцентровані безліч клавіш керування роботою процесора та роз'єми оперативної комутації, в тому числі порт USB для підключення накопичувачів та портативної техніки, роз'єм HDMI для з'єднання з відеокамерою, ігровою консоллю або смартфоном, вхід для вимірювального мікрофона системи автоматичного калібрування YPAO RSC 3D, а також вихід на навушники на роз'ємі jack та стандартний аналоговий AV-вхід на трьох гніздах RCA. Коли дверцята прикриті, то на увазі залишаються лише дві солідні металеві рукоятки - більша справа регулює гучність, а за допомогою лівої перемикаються входи. Крім того, на фасаді залишаються доступними клавіша переведення процесора в режим Standby та кнопка Pure Direct. Мінімум доступних погляду органів управління надає компоненту необхідну для топової моделі солідність.
Погляд на комутаційну панель відразу видає в Yamaha CX-A5200 AV-процесор - місце численних акустичних терміналів кінотеатрального ресивера тут віддано безліч роз'ємів XLR, що утворюють балансовий аналоговий вихід 11.2. Є тут і небалансний вихід 11.2 на роз'ємах RCA, що дозволяє без проблем використовувати підсилювачі потужності різні по комутаційному оснащенню. Інтерфейс HDMI представлений сімома вхідними портами, і трьома вихідними. Всі порти версії 2.0a, що дозволяє працювати з відео високої роздільної здатності у всіх актуальних форматах, включаючи 4K з частотою оновлення картинки 60p. Але це ще не все. Порти HDMI процесора підтримують протокол захисту медіаконтенту HDCP версії 2.2, який застосовується у новому стандарті дисків UltraHD Blu-ray. Отже Yamaha CX-A5200 повністю готовий до роботи з програвачами таких дисків.
Говорячи про комутаційні можливості процесора, згадаємо наявність багатоканального аналогового входу 5.1, входу Phono для підключення програвача вінілових платівок, а також входів та виходу для компонентного відео – все це рідко зустрічається в сучасній AV-техніці.
Але головною "фішкою" новинки, звісно, стала підтримка нових форматів кінотеатральних саундтреків Dolby Atmos та DTS:X. На відміну від усіх попередніх стандартів, у яких оцифровці піддавалися конкретні канали саундтреку (шість чи вісім), нові формати є об'єктно-орієнтованими та підтримують до 128 каналів звучання. Звичайно, повною мірою це реалізовано у професійних рішеннях, що застосовуються у великих комерційних кінозалах. "Домашня" версія адаптована під роботу в житлових кімнатах і спирається на "поканальні" формати високої роздільної здатності Dolby TrueHD та DTS-HD Master Audio. Yamaha CX-A5200 дозволяє реалізувати систему навколишнього звучання в конфігурації 7.2.4, коли стандартний варіант з сімома колонками навколишнього звучання та двома активними сабвуферами доповнюється двома парами "стельових" акустичних систем - Front Presence і Rear Presence.
Цікавою особливістю Yamaha CX-A5200 стала не тільки підтримка як колонок, які дійсно змонтовані на стелі, так і встановлюються поверх фронтальної та тилової пари і працюють на відображення від стелі, але й взагалі без використання реальних акустичних систем для "стельових" каналів, коли їхня робота емулюється існуючою акустикою. Такі багаті можливості відкривають найширше поле для творчості у процесі конфігурації та налаштування обладнання у конкретному кінозалі. Щоправда, ніяка емуляція повною мірою зможе замінити роботу реальних акустичних систем. Тим більше, якщо у вас у розпорядженні комплект із процесора Yamaha CX-A5200 і підсилювача потужності Yamaha MX-A5200, який оснащений одинадцятьма каналами посилення - безумовно це привід, щоб задуматися про реалізацію потенціалу цієї зв'язки на сто відсотків, а значить про будівництво повної системи навколишнього звучання 7.2.4
За обробку сигналу відповідають два 32-бітових ЦАП ESS Sabre PRO Premier, джерелами можуть бути і Bluetooth-пристрої, і підключені по AirPLay девайси. Є й підтримка фірмової мультирумної системи MusicCast із стрімінговими сервісами Pandora, Spotify, SiriusXM, Deezer, Tidal та Napster. На борту є входи та виходи XLR, вказано підтримку систем розумного будинку від Control4, ELAN Home Systems, RTI та інших.
Вся техніка Yamaha, оснащена MusicCast, підтримує Wi-Fi та Bluetooth. Цим забезпечується взаємодія компонентів усередині системи – для її створення можна використовувати наявний Wi-Fi-роутер або підключати техніку безпосередньо один до одного. Система також проста в налаштуванні: все, що вам необхідно, це завантажити програму MusicCast на смартфон або планшет. Потім ви підключаєте сумісні аудіокомпоненти до існуючої мережі та сполучаєте їх зі смарт-пристроєм. Це досить просто і за бажання можна постійно нарощувати кількість компонентів у системі. MusicCast дозволяє слухати музику в будь-якій кімнаті, де встановлена відповідна техніка Yamaha, та контролювати її роботу за допомогою однієї єдиної програми.
MusicCast була розроблена компанією Yamaha з нуля з метою отримання стабільної і надійної в роботі системи мультирум, а також оснащення її сучасним функціоналом. Як ми вже згадали, однією з найцікавіших особливостей MusicCast є те, що до неї можна включати будь-які сумісні компоненти Yamaha. Тобто ви просто можете побудувати систему з компонентів, які у вас є, замість придбання набору нової техніки, і не будете прив'язані до якогось певного комплекту.
Технологія MusicCast інтегрована в багато моделей техніки Yamaha, у тому числі саундбари, AV-ресивери, бездротові колонки та Hi-Fi-системи. Це означає, що для створення системи мультирум вам не треба купувати якийсь певний комплект обладнання і її можна скласти з сумісних компонентів, що є в наявності. І навіть якщо ви не думали про побудову багатокімнатної аудіосистеми, але у вашому розпорядженні є кілька пристроїв Yamaha з MusicCast, ви можете спробувати скласти її просто заради інтересу. Проста інтеграція в рамках однієї мережі є неодмінною умовою сучасної системи мультирум, як і підтримка нових форматів High-resolution аудіо, а також зручного керування. У MusicСast є всі перераховані вище переваги, а також чудова гнучкість у використанні, і це робить її дуже привабливою.
Всі компоненти MusicCast мають вбудований Wi-Fi (2,4 ГГц, 802.11 b/g/n) та підтримують DLNA 1.5, завдяки чому можуть отримувати доступ до мережних накопичувачів, а також приймають сигнал безпосередньо за допомогою Bluetooth та AirPlay. Це також означає можливість прослуховування музики з джерела, підключеного до одного з компонентів MusicCast через будь-який інший. Наприклад, ви слухаєте ТБ через саундбар Yamaha, а потім вам знадобилося відійти в іншу кімнату, і якщо в ній встановлена активна акустика MusicCast, ви зможете продовжити прослуховування звукового супроводу телепрограми.
Завдяки тому, що компоненти MusicCast оснащені вбудованими Bluetooth-модулями (2.1, EDR/A2DP, AVRCP), до мультирум-системи можна підключити різні пристрої – колонки або навушники – оснащені BT. З'єднавши їх із MusicCast, ви зможете передавати на них музичний сигнал із будь-якого з компонентів системи. MusicCast підтримує цифрове аудіо із частотою дискретизації до 192 кГц (PCM), а також DSD до 5,6 МГц. Є сумісність з усіма поширеними форматами, у тому числі WAV, MP3, WMA, AAC, ALAC, AIFF, FLAC та можливе використання сервісів Spotify, Napster, Juke, Net Radio для розширення можливостей системи.
Характеристики:
- Тип пристрою: AV-процесор
- Частота дискретизації: аудіо ЦАП 384 кГц
- Розрядність аудіо ЦАП: 32 біт
- Підтримка: eARC / при прошивці /
- Підтримка: Full HD
- Підтримка: Ultra HD (4K)
- Upscaling: до Full HD
- Upscaling: до 4K
- HDR: HDR10, Dolby Vision
- Підтримка: 3D, Multi Zone
- Кількість каналів: 11.2
- Відношення сигнал/шум: 95 дБ
- Частотний діапазон: 10 – 100 000 Гц
- Тюнер та відтворення: AM/FM-радіо
- USB-носій
- мережеве потокове аудіо
- інтернет-радіо
- Формати, що відтворюються: MP3, WMA, MPEG-4, AAC, ALAC, FLAC, WAV, AIFF, DSD
- Інтерфейси: AirPlay 2
- Wi-Fi
- Bluetooth
- LAN
- RS-232
- узгодження Remote control
- Декодери:
- Dolby Atmos
- Dolby Digital
- Dolby Digital Plus
- Dolby TrueHD
- Dolby Digital EX
- DTS
- DTS Express
- DTS 96/24
- DTS-HD High Resolution Audio
- DTS-HD Master Audio
- DTS ES Matrix 6.1
- DTS ES Discrete 6.1
- DTS Neo:6
- DTS X
- XLR (балансні): 2 шт
- RCA: 7 пар
- Коаксіальний S/P-DIF: 3 шт
- Оптичний: 3 шт
- HDMI: 7 шт
- Версія HDMI: v 2.1
- Композитний: 4 шт
- Компонентний: 2 шт
- Phono
- Мультиканальний
- Вхід управління (ІЧ)
- HDMI: 3 шт
- Підсилювача (Pre-Amp): / 11.2 RCA, 11.2 XLR /
- Вихід управління (ІЧ)
- Тригерний вихід: 2 шт
- Вихід: на навушники
- USB-порт
- Лінійний
- Потужність: 65 Вт
- Споживання в режимі очікування: 2.5 Вт
- Пульт, що навчається: ДК
- Управління зі смартфона
- Габарити (ШхГхВ): 435x474x193 мм
- Вага: 15.2 кг
Бренд | Yamaha |
---|---|
Модель | CX-A5200 Black |
Тип | AV Ресівер |
Колір | Чорний |
Розміри (Ш х В х Г), мм | 435x474x193 мм |
Вага | 15.2 кг |
Відгуки
Будьте першим, хто залишить відгук!